טיפול בגינון – GRC

טיפולים

טיפול בגינון

טיפול בגינון

גינון טיפולי הוא תחום טיפולי הנכלל בענף הטיפול בהבעה ויצירה. זהו כלי עוצמתי, העושה שימוש בנטייה המולדת של האדם לטבע, על מנת לעזור לו לשפר את איכות חייו מבחינה פיסית ונפשית.

במהלך הטיפול נעשה שימוש בצמחים, בפעילויות גינון, בקרבה לטבע  ובחוויות הייחודיות אותן הוא מזמן, ככלי מסייע לקידום תהליכים מייטיבים עם האדם מבחינה גופנית, נפשית, התנהגותית, חברתית וקוגניטיבית.

טיפול בעזרת גינון מתאים לכל סוגי האוכלוסייה והוא ניתן ליישום בכל מקום בו מתקיימים תנאים הולמים להתפתחות צמחייה (אדמה, מים, אוויר ואור). חלקת אדמה קטנה, חממה או מרפסת מוארת יכולים בהחלט להוות בסיס מספק לטיפול.

במרכז שיקום גראבסקי יש גינה גדולה נעימה ומונגשת.

הגינה מורכבת ממספר מתחמי פעילות. אולם מקורה, בו ניתן לעבוד בנוחות ליד שולחן. חממה, בה ניתן להעניק לצמחים עדינים או צעירים תנאים מיטביים. אדניות אישיות מוגבהות, בהן יכול כל דייר לגדל ולטפל כראות עינייו. בריכת דגים וצמחי מים וחלקות צמחי נוי ותבלין, אשר ביניהן פינות ישיבה מוצלות.

סוגי הצמחים הגדלים בגינה שלנו מגוונים מאוד גם הם. גדלים אצלנו צמחי בית וחוץ, צמחי מאכל, תבלין ונוי,  סוקולנטים וקקטוסים, צמחים עונתיים, שיחים ועצים.

הגינה מזמנת עשייה מגוונת ועשירה וכל אחד פועל בה על פי רצונו, תחומי העניין שלו, צרכיו ויכולותיו. בגינה שלנו אפשר לשתול ולעקור, לגרף ולחפור, להדלות ולגזום  אך ניתן גם לבצע פעולות עדינות יותר כמו ייבוש או סידור פרחים, הפרדת זרעים, הכנת חליטות תה או יצירה בחומרי טבע. ולפעמים מה שמתאפשר או מה שמתחשק זה בכלל לעסוק בלימוד, לשקוע בשיחה ואפילו רק לשהות באויר הצח, לנשום את ריחות הצמחים והאדמה ולהאזין לקולות פכפוך המים וציוץ הציפורים.

  • טעימה מהטיפול בגינון

  • צור קשר